14 ŞUBAT’TA PEGASUS’TAN RÖTAR SÜRPRİZLERİ

Paylaş
 

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

Şimdi sizlere, 14 Şubat sevgililer günümüzü mahveden, ülkemizin en genç havayolu olması ile övünen, Pegasus‘tan bahsedeceğim.

Özellikle belirteyim, sık uçan biriyim, Pegasus havayollarıyla son 15 ayda 30’dan fazla uçuş gerçekleştirmiş biri olarak yazıyorum.

Günlerden Cuma…  Yoğun geçen bir haftanın ardından saat 20.20 kalkışlı PC2024 sefer sayılı uçuşuma artık birkaç saat var. Eşimin yanına uçup, evliliğimizin ilk sevgililer gününü kutlayacağız. Heyecan içinde zamanın geçmesini beklerken, elimi taksi çağırmak için telefona attığım an, 17.44’te Pegasus’tan bir mesaj… Uçuş operasyonel  nedenlerle 22.00’a ertelendi. Üzerine bir mesaj daha, terminalde ikram verilecektir, anonsları ve bilgi ekranını takip ediniz.

Oyalanarak 20.00’da havaalanına ulaştım. Saat 19.20’de kapı numarasının 212 olarak değiştirildiği mesajına istinaden belki ilgilenen bir yetkili görürüm umuduyla, sadece kabin içi bagajım olduğundan, kısa bir sürede kapıya ulaştım. Yolcular dışında kimse yok ve ızdırap dolu bekleyiş başladı. Sık sık terminal camından bakarak acaba uçak geliyor mu diye beklerken, saat 22.00 oldu, ne uçak var, ne de bir görevli.  Zaman biraz daha geçti, uçağımız ve görevliler teşrif ettiler.  Açıklamalarında, normalde bizi alacak uçağın yurt dışından geleceğini ancak kötü hava koşulları nedeniyle geciktiğini; Malatya’dan gelen uçağın bizi alacağını belirttiler. Sanırım Malatya’dan gelen uçak ta rötarla geldi. Uçağa binişin tamamlanmasıyla taksiye çıktı uçak. Bir de ne oldu dersiniz? O kadar zaman rötar yapan uçak, kalkış sırası bekledi. Ve biz 22.56’da anca havalandık.

Saat 00.00’a doğru inişimizi gerçekleştirdik ve 00.30’da anca evimizdeydim.  Hayaller ve gerçekler….

Evet Pegasus, şimdi sana gelelim.

Uçağa bindiğim yer, uzak bir nokta veya günde bir kere uçulan yurt içi destinasyon değil; burası Pegasus’un hub noktası,  bu kadar uzun oluşan bir rötar, sizin bir ayıbınız. Mevzu en genç  filoyu uçurmak değil, mevzu müşteri memnuniyetidir. Sahip olduğunuz ISO 9001 sertifikasında, birçok yerde bu geçer.  Siz  bu kalite yönetim sistemi direktiflerini yerine getiremediniz.

Uzun rötarın etkisiyle zaten morali bozulan, heyecanı kırılan bir insan, anonslardan ikram mı takip edecek? Bulunduğum süre içerisinde 212 kapısının yanında  bulunan terasa uzun süre olmamak kaydıyla, hava almaya çıktım. Kapıda bulunduğum süre içerisinde bir ikrama rastlamadım. İkramın uçak içerisinde yapılması gerekirdi.

Diğer bir husus, rötara rağmen kalkış için sıra beklemek. Bu konu sizi çok ilgilendirmiyor gibi görünse de daha önce başıma gelen bir durumu anlatayım. Sabiha Gökçen havaalanın en yoğun olduğu bir anda 35 dakika rötar yapan başka bir havayoluna ait olan bindiğim uçak, hiç sıra beklemeden kalkış gerçekleştirmişti.

Dikkatimi çeken bir husus, insanların sakin olmalarıydı, bu kulağa hoş geliyor. Etrafa kulak verdiğimde duyduğum sözler, sağ salim inelim tarzı idi, bu da iyi. Ancak şöyle de bir durum var, normal şartlarda müşterinin beklenti düzeyi artar ve siz kalite ve performansınızı artırmak zorundasınız. Geçmişte müşteriyi memnun eden bir şey daha sonra olmazsa olmaz haline dönüşür. Pegasus’tan bu beklentiyi oluşturamıyor yolcular.

Çok özel bir günümü mahveden Pegasus’a buradan saygılarımı sunamıyorum.

Ve yapacağım şu ki, biriken puanı tüketmek adına Pegasus’la bir uçuş daha gerçekleştirip, onun dışında acil durumlar hariç bir daha tercih etmemek olacaktır.

PC2024 mağduru.

Bu yazı 356 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV