3 Kazanın Kaza Raporu Yayınlandı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Türk Hava Yolları, Tarkim ve AFA uçuş okullarının geçirmiş olduğu uçak kazalarının raporları resmi gazetede yayınlandı.

Yayınlanan duyuruya göre:

02.04.2015 tarihinde Tarkim Uçak Bakım Onarım ve Hav. Tic. A.Ş. Tarkim Uçuş Eğitim ve Bakım Onarım Ltd. Şti. olan TC-TEB tescilli Cessna FR172 K tipi eğitim uçağının Tekirdağ –  Çorlu Havalimanı’na inişi esnasında kanat ucu ve pervanesinin yere teması neticesinde ciddi olay meydana gelmiştir.

09.02.2016 tarihinde Türk Hava Yolları’na ait TC-TAL tescil işaretli Cessna 172 S tipi eğitim uçağının Isparta Süleyman Demirel Havalimanı – Aydın Çıldır Havalimanı seyrüsefer uçuşunu müteakip A taksi yolundan 1 no’lu aprona giderken yakıt vermek için bekleyen tankerin arkasına sol kanadını çarpması neticesinde ciddi olay meydana gelmiştir.

01.03.2016 tarihinde Tekirdağ Çorlu Havalimanı – Bodrum Milas Havalimanı seyrüsefer uçuşunu yapmak üzere havalanan Atlantik Uçuş Okulu A.Ş. envanterine kayıtlı, TC-EOG tescil işaretli, C0586 seri numaralı, Diamond DA20-C1 tipi eğitim uçağı yakıt bitmesini müteakip motor durması sonucu Selçuk Efes Havaalanı’na 13:12 UTC saatte mecburi iniş yapmış ve ciddi olay meydana gelmiştir.

Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu nihai Raporu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirler.

Bu yazı 1476 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV