Airbus 350-1000 Birleşik Arap Emirlikleri’nde

Paylaş
 

Merhabalara Havacılık Meraklıları

Airbus uçak şirketinin tek katlı çift koridorlu uçak segmentinde umutlu olarak ürettiği ve test uçuşları halen devam eden en yeni modeli Airbus 350-1041 tipi F-WLXV tipi uçak bu gün Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ain kentine geldi. Bu ziyaretin bir özelliği vardı. Peki Bu uçak Birleşik Arap Emirlikleri’ne neden gelmişti?

Yeni üretilen uçaklar test ve sertifikasyon sürecinden geçerlerken limitlerin dışındaki ısılarda test edilir ve sonra sertifikalandırılırlar. Airbus 350-1000 tipi uçağın da Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ain kentine gelmesinin sebebi buydu. Uçak burada bir süre sıcak hava ortamında test edilecek. Eğer testlerden başarı ile geçerse uçağın bu ve benzeri iklimlerde çalışabileceği anlamına gelen sertifakası verilecek.

Test merkezi olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin seçilmiş olması akıllara çift katlı uçak döneminin artık yavaş yavaş bitmesi ve uçaklarının yaşlanması  dolayısıyla filosundaki Airbus 380 tipi çoğu uçağı elinden çıkaracak olan  Emirates şirketi bu uçakla ilgileniyor mu? sorularını getiriyor. Hali hazırda Qatar Airways ve Cathay Pacific Havayolu şirketlerinin bu uçaktan siparişleri olduğu biliniyor.

Daha önce de Airbus’un aynı Airbus 350-1000 tipi uçağı Türkiye havasahasında test uçuşu yapmış ve sizlerle BURADA  paylaşmıştık.

Bu yazı 965 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV