Airbus 350’nin Lastikleri Bu Hale Geldi ( Güncellendi )

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Airbus 350 tipi yolcu uçağının iniş takımı lastikleri iniş sırasında patladı ve bu hale geldi.

Ar Caraibes şirketine ait TX542/FWI542 sefer sayılı Paris Orly – Goudeloupe Point -e- Pitre seferini yapan F-HNET tescilli Airbus 350-9 tipi uçağın asağna iniş takımı lastiklerinin iki tanesi henüz bilinemeyan bir nedenden dolayı iniş sırasında patladı. Uçak pist üzerinde güvenli bir şekilde durabilirken olayda ölen yada yaralanan olmadığı gelen bilgiler arasında.

Kaynak: a350fans

Düzenleme:

Yapılan açıklamalar doğrultusunda uçağın lastiklerinin neden patladığı açıklığa kavuştu. Uçak iniş sırasında inmesi gerektiği pist merkezine inmeyip pistin sağ tarafına inmiş. Yanlış iniş sonucu lastiklerin denk geldiği pist kenar ışıkları lastiklerin patlamasına sebep olmuş. Uçağın iniş hattının dışınd aolduğu alt kamera görüntülerinden belli oluyor. Hatanın neden kaynaklandığı henüz  açıklanmasa da teknolojik bir uçağın bu şekilde inişi ilginç denilebilecek ölçüde. İşteo video:

Bu yazı 899 kere okundu.
Etiketler:
airbus 350 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. talha dedi ki:

    pilotoj kaynaklı olabılır cunku son yakşasma stabıl fakat tam palye esnasında uçk kontrolü pilotta ıken orta hattan kayma meydana gelıyor boyle buyuk bır hava aracı için süphesiz ihmal edilmemesi gereken bir noktadır inişte orta hat istikameti. Gecmıs olsun dilerım tum uçuş ekibine ve yolculara bereket kimsenin burnu kanamamıs

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV