Airbus A400M Atlas Kazaları

Paylaş
 

Yolculuğa çıkmadan önce uçağa ilk defa binecek olan hemen herkesin merak ettiği konudur. Bineceğim uçak modeli nasıldır? Güvenli midir? Daha önce kazaya karışmışmıdır? Bu sorulara ışık tutabilecek aynı zamanda arşiv niteliğinde küçük bir araştırma yapıp tüm uçak modellerinin karıştığı ölümlü kazaları sizlerle paylaşacağız.

Diğer Uçak Modelleri İçin TIKLAYINIZ

Sırada avrupalı uçak üreticisi ve bir kaç ülkenin ortak üretimi ile ortaya çıkan 4 pervaneli turboprop motora sahip 30 – 37 ton aralığında taşıma kapasitesine sahip uzun menzilli nakliye uçağı Airbus A400M Atlas tipi uçak kazaları var. İlk uçuşunu 2008 yılında yapan ve günümüze kadar (2019 yılı Haziran ayı itibarı ile) toplam 84 adet üretilen uçak günümüze kadar ölümlü 1 adet olaya karıştı.

Airbus A400M Atlas tipi uçağın ölümlü kazaları

2015

Tescil                             Şirket                              Kayıp                Yer

EC-403                    Airbus Industrie                           4                       İspanya  (TIKLAYINIZ)


1 kazada toplam kayıp sayısı 4 kişi.

Düşen ve 4 kişiye mezar olan bu uçak Türk Hava Kuvvetleri için üretilen nakliye uçağıydı ve İspanya Sevilla’da  test uçuşları yapmaktaydı.  Test uçuşuna çıktığı gün meydana gelen bir bilgisayar arızası yüzünden uçak boş bir tarlaya düştü ve içindekilerin hepsi hayatını kaybetti. Ülkemizin bu uçaktan 10 adet siparişi bulunuyor. 24 Haziran 2019 itibarı ile 8 uçak teslim edildi.

Bu yazı 2256 kere okundu.
Etiketler:
a400m askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV