Airbus C-295 Standında Türk Silahları

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Airbus şirketinin Dubai Air Show 2017’deki standında sergilediği silahlı  EC-025 tescilli CASA C-295- ISR modeli  iki motorlu pervaneli askeri taktik nakliye uçağının silahları dikkat çekiyor.

C-295 ISR’nin mühimmatları dikkat çekiyor. Roketsan menşeli Teber (MK82) Lazer Güdüm Kiti ve 4’lü Cirit Lançeri uçağın ana mühimmatları olarak sergi alanında. Yakın zamanda L-UMTAS’da uçağın mühimmatları arasında yer alacağuı öğrenildi.

CASA C295’in Silahlı ISR “Armed/Ground ISR” modeli, yangın söndürme operasyonlarında kullanılmak üzere ” Water Bomber” modeli, deniz karakol operasyonlarında kullanılmak üzere “MPA/ASW” modeli, yüksek seviyede durumsal farkındalık elde etmek ve bir istihbarat avantajı oluşturmak için komple elektromanyetik (ELINT) ve iletişim (COMINT) emisyonlarının durdurulması operasyonlarında kullanılmak üzere “SIGNIT” modeli, erkan uyarı operasyonlarında kullanılmak üzere “AEW” modeli, havadan havaya yakıt ikmali için ” air to air refueling” modeli, acil durumlarda kullanılmak üzere “medical evacuation” modeli, çok önemli kişilerin transferlerinde kulalnılmak üzere “VIP Transport” modeli olmak üzere 8 ayrı varyasyonda üretilmek için tasarlandı.

İşte o silahlar:

 

Bu yazı 1503 kere okundu.
Etiketler:
Airbus haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV