amerikadan Libya’ya İlginç Uçak Trafiği

Paylaş
 

Radarlara amerikanın Washington Dulles Havalimanı’ndan Libyan’nın Bingazi Havalimanı’na gelen ilginç bir trafik yakalandı. Gainjet şirketine ait SX-RFA tescilli Boeing 757-23N tipi uçak Washington’dan kalktıktan sonra Dublin Havalimanı’na inerek kısa bür süre burada bekledi ve tekrar havalandı. Uçak rotasını bu kez güneye çevirmişt ve gözler uçağın üzerindeydi. Bu uçak acaba nereye gidecekti?

İtamilradar twitter hesabından paylaşılan mesajda GNJ54 ve GNJ57 uçuş kodlarını kullanan uçağın Akdeniz üzerinde Libya’ya yönelen uçak Bingaziye kısa bür süre kala radarlardan kaybolduüu belirtildi.. Yaklaşık 1 saat sonra uçak hemen hemen yanı noktada yine göründü ama bu kez rotası kuzeyi gösteriyordu. Ve uçak kısa bir uçuşun ardından Malta adasındaki Luqa Havalimanı’na indi. Kısa bir süre de burada bekleyen uçak daha sonra kalkarak yunanistanın başkenti Atinaya gitti.

Kimi yada kimleri taşıdığı açıklanmayan ve bilinmeyen gizemli uçağın Bingazi’ye neden geldiği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Bu yazı 408 kere okundu.
Etiketler:
boeing 757 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV