Antalya – Moskova Uçağı Acil Durum Bildirdi

Paylaş
 

Rus havayolu şirketi Azur Air şirketine ait ZF8886/KTK8886 sefer sayılı Antalya – Moskova Vnukovo seferini yapan VP-BUV tescilli Boeing 767-3Q8(ER) tipi uçağın pilotları henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tırmanışlarını durdurarak 7700 squawk kodu ile acil durum bildirip geri dönme kararı aldılar. Uçak haber yayına hazırlandığı sıralarda inişini yapnak üzere yaklaşmasını yapıyordu.

Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre uçağın motorundan dumanlar çıktığı gözlendi. Görgü tanığı  olay anını “Uçak kalkar kalkmaz sağ motorundan duman çıkmaya başladı. Ben havalimanındaydım. Simsiyah duman çıkıyordu. Hemen donüş yaptı ve indi. Piste itfaiye araçları girdi.” şeklinde ifade etti.

Konuyla ilgili bir başka görgü tanığı ise uçaktan bazı parçaların Aksu yakınlarına düştüğü güvenlik ekiplerinin konu hakkında araştırmalarının devam ettiği yönünde.

Uçağın inişini bir çok yer ve ARFF aracının beklediği görüldü.

Uçak inişini yaptı ve acil durum araçları uçağı takip ediyor.

Bu yazı 497 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

4 adet yorum var.

  1. Seyit dedi ki:

    Ucak kalkar kalkmaz sag motorundan duman cikmaya başladı. Ben havalimanindaydim. Simsiyah duman çıkıyordu. Hemen donus yaptı ve indi. Piste itfaiye araçları girdi.

  2. Aviation Lover dedi ki:

    Uçaktan birkaç parça Aksu tarafına düşmüş Emniyet’te olayı inceliyor. Motor problemi hiç beklenmedik bir arıza sonucu. Tek sevinç kimseye bir zarar gelmemesi ve yolcuların tekrar sağ salim ülkelerine dönmesi.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV