Antalya’ya Yeni Bir Havalimanı Geliyor

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Antalya Havalimanı yakınlarına yeni bir havalimanı yapılması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHGM’den onay çıktığı belirtildi. Bakanlığın onayından sonra Antalya’ya yapılacak yeni havalimanı’nın inşaatının başlayacağı öğrenildi.

Gerekli izinlerin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın onayından geçmesiyle birlikte ihale süreci resmen başlayacak. Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilmesi planlanan havaalanının ihalesi için dev şirketler çalışmalara başladı.

KAŞ HAVALİMANI GELİŞMEYE MÜSAİT OLACAK ŞEKİLDE PLANLANACAK

Edinilen bilgilere göre havalimanının  yapılacağı yer kesinleşti. Kaş-Demre bölgesinin Antalya merkeze 200, Dalaman Havalimanı’na ise 190 kilometre uzağında yer alacak havalimanı, Finike’ye oldukça yakın konumda yer alıyor. Havalimanının gelişmeye müsait olacak şekilde planlanması için çalışmaların titizlikle yürütüldüğü açıklandı.

PROJE İLE HANGİ ŞİRKETLER İLGİLENİYOR?

Edinilen bilgilere, kulislerde Kaş Havalimanı’nın Türkiye’nin bu alanda tecrübeli 2 dev grubu Limak ile IC Holding‘i harekete geçirdiği konuşuluyor. Uzun zamandır ihale sürecini bekleyen iki grubun süreçte aktif rol alacağı iddia ediliyor. Antalya Havalimanı’nda Alman Fraport ortaklığı olan IC Holding’in bu tecrübesini Kaş’a da taşımak istediği ifade ediliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı ile bu alandaki en iddialı gruplardan biri haline gelen Limak‘ın da Kaş Havalimanı İnşaatı‘nı istediği belirtiliyor. İki grup Sabiha Gökçen Havalimanı ihalesinde de kıyasıya yarışmış ipi Limak göğüslemişti. Kaş Havalimanı’nı ise kimin kazanacağı yeni taliplilerin olup olmayacağı merak ediliyor.

Kaynak: İnternet

Kaş Havalimanı’nın muhtemel yapılacağı yerin haritadaki konumu:

Bu yazı 2244 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV