Atatürk Havalimanı Afet Önleme, Toplanma Eğitim Merkezi Olabilir

Paylaş
 

Atatürk Havalimanı Afet Önleme, Toplanma Eğitim Merkezi Olabilir.

Bu öneri Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu’na ait. Mikdat Kadıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi  Türk meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü olarak görev yapmakta olan bir öğretim görevlisi. Sosyal medya da ve hayatında renkli kişiliği kadar afetler ile ilgili bilgi mesajlaı ile uyarılar paylaşarak insanlara afet yönetimini aşılamakta.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve İstanbulluların yüreklerini ağzına geiren Silivri açıklarındaki 5,8’lik depremin ardından sosyal medya aracılığı ile ” Deprem Seferberliği İlan Edilsin ” slogani ile imza kampanyası başlatmış ve bir kaç günde imza kampanyası çığ gibi büyüyerek 150 bin kişinin imzasını almıştı.

Sizlerde bu kampanyayı imzalayıp destek olmak isterseniz BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

İmza kampanyası devam ederken Mikdat Kadıoğlu yen inşa edilen ve 2019 yılı içinde faaliyetine başlayan İstanbul Havalimanı’nda önceki havalimanımız olan ve günümüzde çoğu kısmının atıl durumda olduğu günde az sayıda kargo ve özel uçağın inip kalktığı yeri ve konumu ile çok ama çok özel bir yere sahip olan millet bahçesi olacağı belirtilen İstanbul Atatürk Havalimanı hakkında çok önemli bir öneri ortaya attı.

Olası büyük bir afet durumunda İstanbul Atatürk Havalimanı’nın konumu, kullanılabilirliği ve büyüklüğü itibarı ile afetler ile barışık bir şekilde yaşayan Japonya ile örnek vererek eski bir amerikan hava üssü olan Tachikawa Havalimanı gibi Atatürk Havalimanı da afetlerde önemli bir merkez olabileceğini önerdi.

Kadıoğlu mesajında ” Atatürk Havalimanı, Japonya’daki eski eski amerikan Hava Üssü Tachikawa gibi Afet Önleme Eğitim, Toplanma, Tahliye ve Yönetim Merkezi olabilir. İsteyen yetkililere daha fazla yerinden edindiğim bilgileri verebilir, sunum yapabilirim. ” ifadelerini kullanarak yöneticilerin de dikkatini bu konuyaçekmek istediğini belirtti.

Yetkililer henüz bu konuda açıklama yapmazken Kadıoğlu’nun önerisi daha ilk gününde beğeni ve paylaşım rekoru kırdı.

Mikdat Kadığolu’nun Twitter hesabını takip etmek isterseniz:

 

Bu yazı 529 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV