Atatürk Havalimanı’nda Duygusal Anlar “Bye Bye Atatürk Airport”

Paylaş
 

Önümüzdeki günlerde kapanacak olan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün (2 Nisan 2019 )  duygusal anlar yaşandı. Kalkış için sırada olan kaptanlardan Uğur Demiröz kaptanın dikkatini çeken olayda kalkış için pistte ilerleyen başka bir uçağın pilotunun söyledikleri o anda frekansta olan herkese duygusal anlar yaşattı. Ülkemizde önemli bir yere sahip olan Atatürk Havalimanı’nda yaşanan o duygusal anları sizinde yaşamanız adına Uğur kaptanın izni ile mesajı kendi ağzından sizlerle paylaşıyorum:

“Dün öğlen TK1485 İstanbul – Billund seferi için piste doğru ilerlerken Air Astana’ya ait bir uçak kalkış için piste girmekteydi. Biraz zaman geçtikten kule Air Astana için kalkış izni verdi. Havacılık kuralları gereği talimatı tekrar ettikten sonra, air astana pilotundan herkesin yutkunmasına neden olan cümle duyuldu “Bye Bye Atatürk Airport”. Frekansa bir sessizlik çöktü. Genelde kalkış izni alındığında “iyi çalışmalar” dileriz ve onlar da bizlere “iyi uçuşlar teşekkürler” gibi karşılıklar verirdi. Fakat o kadar içten ve beklenmedik bir anda geldiki o “Bye Bye” eminim o an frekansta olan her uçağın pilotları, kuledekilerin gözleri biraz olsun nemlendi. Taşınma telaşı, bizlerin neleri beklediğini falan düşünürken sık sık gözümüzden kaçırdığımızdı tokat gibi vuran, “Bye Bye Atatürk Airport”. Evet, artık gidiyorduk. Türkiye tarihinin tatlı ya da üzücü havacılık anılarının merkezi ne yazık ki günün şartlarına yetmediği için bırakılıyordu. Bazen başlangıçlar iyidir demenin vakti gelmişti belkide. Biz O’nu bıraksakta o bizi nasılsa bırakmayacak. Anılarımızda hep tatlı bir yere sahip olacak her ne kadar son yıllarda gecikmelerden, keşmekeşlerden saç baş yoldursada. Biz seni terkediyoruz ama sen bizi anılarımızda terketme. Herşey için teşekkürler. Ve tabii artık son kez “Bye Bye Atatürk Airport”

Uğur kaptanımıza bu duygu yüklü mesajı bizlerle paylaştığı için Havacılık meraklıları facebook grubu ve Göklerdeyiz.net internet sitesi takipçileri adına candan teşekkürler.

Uğur Demiröz kaptanı takip etmek isterseniz:

Bu yazı 1169 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ramazan AL dedi ki:

    Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk!
    İsmin ağır geldi bazılarına…

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV