Atlas Global Ukrayna Uçuşlarına Yeniden Başlayacak

Paylaş
 

Ukrayna Devlet Havacılık Dairesi Atlas Global havayolu şirketinin 27 Aralık 2019 günü Ukrayna’nın Kiev kentinden haftanın 3 günü İstanbul Havalimanı’na sefer yapmasına ve 30 Ağustos 2018 tarihinden beri kullanılmayan Wind Rose havayolu şirketinin slot hakkının Atlas Global Ukraine şirketine verildiğini açıkladı.

Atlas Global Ukrayna, 2015’ten 2018’e kadar Lviv, Zaporozhye ve Kharkov’u İstanbul’a bağlayan üç güzergahta uçuş gerçekleştirdi ve Kiev-İstanbul ve Odessa-İstanbul güzergahları için tekrar başvuru yaptı. 2018’de üç rotanın tamamı kapatılmış  birkaç ay sonra da havayolu şirketi Odessa-İstanbul hattında uçmaya başlamıştı.

Atlas Global Ukraine, finansal durumu iyileştirmek için ekonomik sorunları nedeniyle ana şirketi Atlasglobal ile 26 Kasım 2019’da eş zamanlı uçuşları askıya aldı. Ancak ana şirket Atlas Global 21 Aralık’ta uçuşlarına yeniden başladı.

Önümüzdeki günlerde havayolu şirketi, fransa havaalanlarında depolanan Airbus A320 uçaklarının ikisini de geri döndürmeyi ve 10 Ocak 2020’den itibaren Odessa’dan İstanbul’a uçuşlarını sürdürmeyi planlıyor. Pazartesi-Cuma günleri haftada 2 kez yapılması planlanan uçuşlar talebe göre artabilecek.

Bu yazı 439 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV