Atlasglobal Uçağı Kuveyt’ten Neden Alçak Uçuşla Geliyor?

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Atlasglobal şirketine ait KK9001/KKK9001 uçuş kodu ile Kuveyt’ten kalkan TC-ETN tescilli Airbus 321-131 tipi uçak kalkışından yaklaşık 1 saat geçmesine rağmen 10000 feet seviyesinde uçmaya devam ediyor. Peki bu uçak Kuveyt’ten neden alçak uçuşla geliyor?

Atlasglobal şirketine ait TC-ETN tescilli uçak normalde KK8850/KKK8850 sefer sayılı Trabzon – Riyad uçuşu için Trabzondan kalkışını yapmış ve Riyad’a gitmek üzere seyir halindeydi. Seyir halindeki uçak İran havasahası üzerindeyken kabin basıncı arızası yüzünden Kuveyt’e mecburiiniş yapmak zorunda kaldı. Uçağın yolcuları burada Atlasglobal şirketinin başka bir uçağına aktarıldıktan sonra kabin basıncı yaşayan uçak İstanbul’a bakım yapılmak üzere tekrar kalkışını yaptı. Kabin basıncı arızası devam eden uçak standart  prosedür gereği 10000 feet seviyesinde boş yani yolcusuz uçarak İstanbul’a geliyor. Uçağın bu seviyede uçmasının sebebi kabinin basınçlandırmadan güvenli uçabilecek mesafenin bu yükseklik olması. Uçağın flightradar sitesindeki verisi:

Düzenleme: Haber kaynağımızdaki bilgi uçağın tamir için  Kuveyt’ten İstanbul’a geleceği yönündeydi. Uçak Türkiye hava sahasına girmek üzereyken  alçalmaya başladı. Antalya’ya inişini yapan uçağın vmuhtemelen burada tamir ve bakımı yapılacak.

Bu yazı 1332 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV