AtlasGlobal’in A330 Uçağı Hangi Uçak Belli Oldu

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde BURADA sizlerle AtlasGlobal havayolu şirketinin Airbus A330 tipi uçağı filosuna katacağını ve uçağın AtlasGlobal’in ekipleri ile operasyonlar yapacağı haberini sizlerle paylaşmış ama uçak hakkında net bilgi paylaşamamıştık.

Filoya katılacak uçağın hangi uçak olduğu belli oldu.

Atlasglobal ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Arşan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada dahaönce TAM Linhas Aereas şirketinde çalışan 13 yaşındaki CDB Aviation kira şirketine ait PT-MVL tescilli Airbus A330-203 tipi uçağın Atlasglobal filosuna katılacak ilk uçak olacağı ve uçağın 2018 yılının Kasım ayında  filoya katılacağı belirtilmişti. Ancak uçağın henüz Türkiye’de hangi tescili alacağı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Arşan Filoya katılacak ikinci uçağın ise 2019 yılının Mart ayında hazırlanacağını sözlerine ekledi. Ancakbu uçak hakkında bir bilgi vermedi.

Yapılan açıklamada filoya katılacak geniş gövdeli uçakların İstanbul ‘dan 2018 – 2019 kış sezonunda bazı Bağdat ve Tahran seferlerinde, Antalya’dan ise Moskova Sheremetyevo , Londra Stansted gibi noktalara yapılacak seferlerde kullanılacağı eklendi.

Kaynak: Turkish Air News

Radar Fotoğrafları : Ömer Faruk Sarıbıyık

 

Bu yazı 1194 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV