Avrupa Havasahasında Heyecan – İki Uçakla İletişim Kesildi Jetler Havalandı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Avrupa Havasahasında Heyecan – İki Uçakla İletişim Kesildi Jetler Havalandı

Geçtiğimiz gün Thomson Airways şirketine ait BY2123 sefer sayılı İbiza – Manchester seferini yapan G-OOBG tescilli Boeing 757-236 tipi uçak ile iletişim kesilince Fransa Hava Kuvvetlerine ait jetler olaya müdahale etmek için havalandı. Jetler uçağın yanına kadar gelip pilotla yeniden iletişim sağlayınca olayın iletişim cihazı arızası yüzünden kaynaklandığı anlaşıldı ve uçak yoluna devam ederek Manchester’e inişini gerçekleştirdi. Uçak inişinin ardından geçen 12 saat sonrasında halen yerde.

Thomson Airways uçağına eskortluk eden savaş uçaklarından biri.

Fotoğraf :Daryl Parsons

Öte yandan 15 Temmuz 2017 günü ise yine aynı şekilde bu kez Korean Airlines şirketine ait KE917 sefer sayılı Seul – Zürih seferini yapan HL8011 tescilli Boeing 777-3B5 tipi uçak ile almanya üzerinde iletişim kesildi. Bu kez Alman Hava Kuvvetleri uçakalrı olaya müdahale etmek için havalandı. bu arada uçak iletişim arızası kodu olan 7600 squawk kodunu gönderince uçağın iletişim sorunu yaşadığı anlaşıldı. Uçak Stuttgart’a mecburi iniş yaparken yolcular terminale alındı. Sonrasında otobüslerle Zürih’e taşındı.

Geçtiğimiz günlerde de aynı şekilde Avrupa üzerinde Jet Airways şirketine ait bir başka uçakla iletişim kesilince yine jetler havalanmış ve ortaya böyle görüntüler çıkmıştı: TIKLAYINIZ

Bu yazı 785 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV