Barış Manço Uçuş Tulumu İle

Paylaş
 

Barış Manço Uçuş Tulumu İle.

Geçtiğimiz gün Türkiye’nin kaybettiği önemli şahsiyetlerden ve sanatçılardan biri olan Barış Manço’non ölüm yıldönümüydü. Barış Manço’yu hep normal kıyafetler ile görmeye alışıktık ve böyle hiç görmemiştik. Barış Manço görmeye alışık olmadığımız uçuş tulumu ile fotoğrafları yayınlandı.

Havacılık fotoğrafçısı Zeki Ercan Kadıoğlu sosyal medya hesabında Y. Kadıoğlu imzası ile paylaştığı nostalji kokan fotoğrafların birde hikayesi var. Dilerseniz bu hikayeyi kendi anlatımı ile okuyalım:

“Fotoğrafın çekildiği sırada Malayta ilinde düzenlenecek “Kayısı Festivali” kapsamında konser verecek olan Barış Manço, Malatya Havalimanı’na  tarifeli uçak ile iniş yapmıştı. İniş sonrası aynı pisti kullanan 7. Ana Jet Üs Komutanlığı‘nı kısa bir süreliğine ziyaret etmişti.
Ünlü sanatçı bu süre zarfında, üs içerisinde ağırlandı, sonrasında kendisine Phantom F-4E savaş uçaklarımız tanıtıldı. Kalkış yapan uçaklar izlettirildi ve uçuş tulumu ile birlikte fotoğraf çekimleri yapıldı, en sonunda ise üs komutanının makamında ağırlandıktan sonra ziyaret tamamlandı.
Aşağıda, Barış Manço’nun uçak başında çekilen fotoğraflarının bir kısmını görebilirsiniz.”

Ayrıca fotoğraflar hakkında ilginç birde not.  Şu an fotoğraftakilerden hiç biri hayatta değil. 1999 yılında önce Barış Manço’yu, sonra 5 Mart 2015 günü  73-1025 kuyruk numaralı Fantom F-4’ü, düşmesi sonucu 2 pilotumuzun şehit olması ile  sonuçlanan kaza ile kaybettik.

Fotoğraflar ve güzel anıyı paylaştığı için Zeki Ercan Kadıoğlu ve fotoğrafları çeken Y. Kadıoğlu beyefendilere göklerdeyiz.net internet sitesi, Havacılık Meraklıları ve Askeri Havacılık facebook grupları adına candan teşekkür ederiz. Ayrıca değerli sanatçımız Barış Manço’yu da saygıyla anıyoruz.

Bu yazı 1153 kere okundu.
Etiketler:
askeri f-4 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV