Bayraktar’ın Yeni Kullanıcısı Katar Oldu

Paylaş
 

14 Mart 2018 tarihinde imzalanan sözleşme ile Katar için üretilen 6 adet  Bayraktar TB2 SİHA ve 3 yer kontrol istasyonunun kabul testleri geçeklekleşti ve başarıyla tamamlandı. Aynı zamanda Baykar’ın Türkiye’de yapılan 4 aylık eğitimi içeren süreci tamamlayan SİHA pilotu, faydalı yük operatörü ve bakım teknik personeli olarak görev yapacak 55 Katar’lı kursiyer de mezun oldu. Sözleşme içeriğine göre Katar Silahlı Kuvvetleri’ne 6 adet Bayraktar TB2 SIHA, 3 YKI sistem ve ekipmanıyla eğitim simülatörü teslim edilecek. Ayrıca IHA Harekat Merkezi, milli ağ tabanlı veri izleme ve arşivleme yazılım sistemi, milli coğrafi bilgi sistemi ve IHA Donanım çevrimli simülatör sistemi kurulacak.

Satıştan anlaşılacağı üzere satış sadece İnsansız hava aracı satmakla bitmiyor yanında YKI, sistemler, eğitim, sümülatör hatta bu araçlarda kullanılacak silahları da satarak yelpazeyi dahada genişletebiliyorsunuz.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde BURADA sizlerle paylaştığımız haberimizde Bayraktar İnsansı Hava Aracının bir diğer kullanıcısı ise Ukrayna olacak. Ukrayna’nın ilk etapra 12 adet siparişi bulunuyor.

 

 

Bu yazı 521 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV