Bir Grup Türk Askeri Daha O Ülkeye Gitti

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda bir grup Türk Askeri personeli ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir kaç zırhlı aracın Katar’da bulunan El Udeyid Hava Üssü’ne gittiğinin görüntüleri medyada paylaşılmıştı. Bu gün yani 1 Temmuz 2017 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’na ait bir grup askerin yine zırhlı araçları ile birlikte Katar Hava Kuvvetleri’ne ait C-17 Globemaster tipi bir nakliye  uçağı ile  El Udeyid Hava Üssü’ne indiğinin fotoğrafları medyada servis edildi.

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada ise , “Türkiye ile Katar arasında askeri eğitim, işbirliği ve birlik konuşlandırılması kapsamında yapılan hukuki düzenlemeler çerçevesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Katar’da birlik konuşlandırması sürecinin bir parçası olarak, 22 Haziran 2017 günü saat 0800’de 5 zırhlı araç ve 23 personelin Doha’ya intikali tamamlanmıştır. Bundan sonra da faaliyetler planlandığı şekilde uygulanmaya devam edilecektir” denildi.

Bayramdan sonra yapılması planlanan ortak tatbikatta kullanılmak üzere Katar’a gidecek araçların hafif zırhlı ve değişik tip tekerlekli araçlar olacağı, bunlar içinde tank bulunmayacağı daha önce açıklanmıştı.

Katarda bulunan Türk Unsurlarının sayısı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Fotoğraflar : Twitter

Kaynak : İnternet

Bu yazı 1075 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV