british Airways Londra – Düsseldorf Uçağı Yanlışlıkla Edinburgh’a İndi

Paylaş
 

Havacılık tarihinde bugün ( 25 Mart 2019 ) eşine az rastlanır ilginç bir olay yaşandı. british Airways adına çalışan alman havayolu şirketi WDL Aviation şirketine ait   BA3271/CFE1JB  sefer sayılı London City – Düsseldorf seferini yapan D-AMGL tescilli BAe 146-200 tipi uçağın pilotları ” yanlışlıkla ” Edinburgh Havalimanı’na indi. Yanlışlığın uçağın inişinden sontra kabinde yapılan Edinburgh’a hoşgeldiniz anonsu ile anlaşıldığı belirtildi. ingiliz havayolu şirketi yanlışlığın nereden kaynaklandığınu bulmak için uçağın kiralanmış olduğu WDL Aviation şirketi ile birilkte çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca british Airways yetkilileri olaydan etkilenen yolcularla birebir görüşeceklerini belirtti.

Her hafta Londra’da Düsseldorf’a çalışmaya giden bir yolcu ise açıklamasında pilotun Edinburgh’a iniyoruz anonsunda sonra bunun bir şaka olduğunu düşündük. İnişten sonra olaya itiraz eden yolculara kaç kişinin Düsseldorf yolcusu olduğunu anlamak için Düsseldorf yolcularından ellerini kaldırmasını isteyince tüm yolcuların elini kaldırdı. Uçak London City Havalimanı’nda 2 saatten fazla yerde bekledi ayrıca ikram ve tuvalet sıkıntısı yaşandı ifadelerini kullandı.

“Pilot, ise olayın nasıl olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi. Daha önce böyle bir olayın hiç olmadığı ve mürettebatın ile ne yapabileceğini çözmeye çalıştığını söyledi.”

Bu yazı 569 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV