Çöl Kamuflajlı A400 Hangi Ülkenin?

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Airbus A400M Atlas dört turboprop motorlu, ülkeler ordularının askeri havadan taşıma isteklerini karşılayabilmek amacı ile Airbus Military tarafından tasarlanmış bir uçaktır. Proje başlangıcından daha sonraki tarihlerde Almanya, Türkiye, İngiltere, Malezya  gibi daha bir çok ülke tarafından da sipariş edilmiştir.

Geçtiğimiz gün İspanya Seville Havalimanı’nda görüntülenen çöl kamuflajlı A400M tipi askeri nakliye uçağı Mısır Hava Kuvvetleri için üretilen ilk uçaktı. SU-BUX tescilli uçak Mısır için üretilecek olan 12 adet olan siparişin ilk uçağı olarak test uçuşarına başladı. Yapılacak bir takım yer ve uçuş testlerinin ardından uçak Mısr Hava Kuvvetlerine teslim edilecek.

Demiştik.. Ancak….

Ancak sonradan anlaşıldı ki işgüzar bir meraklı Malezya Hava Kuvvetleri için üretilmiş bir A400 tipi uçağı Mısır Hava Kuvvetleri rengine boyayıp ortaya atmış. Bizlerde heyecanla sizlerle paylaştık ancak sornasında haberi asparagas olduğu anlaşıldı. Aslında Mısır Hava Kuvvetlerinin ne siparişi var nede hazırlanan uçağı.

Fotoğrafın gerçeği ve sahtesi yanyana:

Okuyucularımızdan özür diler anlayışını için teşekkür ederiz.

 

Bu yazı 1664 kere okundu.
Etiketler:
a400m askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Taha dedi ki:

    Uçaklardaki kamuflaj olayını anlamıyorum masmavi gökte çöl kamuflajı ne işe yarayacak ?

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV