Corendon Bir Uçak Daha Kiraladı

Paylaş
 

Ülkemiz charter havayolu şirketlerinden Corendon geçtiğimiz gün Global Aviation şirketinden A320 tipi uçak kiralamış ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Şirket yaklaşan yaz sezonunda olması muhtemel talep artışına karşılık kiraladığı uçaklara bir yenisini daha ekledi.

İlk olarak ülkemizin eski ve kapanan havayolu şirketlerinden Sky Airlines şirketinde BBAM leasing şirketinden kiralık olarak TC-SKH tescili uçuş hayatına başlayan Boeing 737-8BK tipi uçak şirketin kapanması ile birlikte kiracı şirkete geri döndü. Uçak bir süre sonra yine ülkemiz vahavolu şirketlerinden SunExpress tarafından kiralandı ve TC-SBM tescilini alarak Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet şirketinde 2013 yılından 2018 yılına kadar çalıştı. Yaklaşık 12 yaşındaki uçak 2018 yılının sonlarında Slovakya Havayolu şirketi Go2Sky şirketi tarafından yine BBAM leasing şirketinden kiralandı ve OM-GTH tescilini aldı.

Ancak uçağın Türkiye’deki serüveni henüz bitmemişti. Uçak Türkiye’ye yine döndü. Bu kez başka birşirket adına. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere uçağı yaklaşan yaz sezonu için Corendon Havayolları kiraladı ve uçak şirket adına çalışmaya başladı. Antalya’ya gelerek ilk seferini XC317/CAI317 sefer sayısı ile Antalya’dan Vilnius’a yaptı.

Bu uçaklarla birlikkte Corendon Havayolları filosundaki uçak sayısı:

Corendon Airlines ( Grup )

 

Bu yazı 567 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV