Çorlu’dan Karadeniz’e Giden Helikopterler

Paylaş
 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan hemen hemen haftanın her günü kalkan ve Karadeniz’e doğru giden helikopter dikatleri çekiyor. Peki bu helikopter hergün neden Karadeniz’e doğru gidiyor ve kısa bir süre sonra geri dönüyor?

PANH Helicopters şirketine ait RA-01693 tescilli AgustaWestland 149 / 189 tipi helikopter hemen hemen her gün Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’ndan kalkıp PANH9732 uçuş kodu ile Karadeniz’e doğru gitmekte. Bu trafik flightradar sitesini izleyenlerin dikkatini çekmiştir. Rusya merkezli PANH helikopter şirketi genelde ağır kaldırma operasyonları yapmakta ancak son zamanlarda da Off-shore adı verilen petrol platformlarına hizmet vermekte.

Helikopter Türk Akım projesinde çalışan boru hattı döşeyen petrol platformlarına personel ve malzeme taşıyor. İstanbul Havalimanlarındaki hava ve kara trafiği yoğun olduğu için şirket muhtemelen operasyonların ve ulaşımın kolaylığı açısından Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı seçti.

Trakyamızın güzide ve tek havalimanı olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı yolcu, kargo ve bu tip operasyonlarda daha çok kullanılması temennimizle.

PANH Helicopters şirketinin helikopterlerinin Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda park edilmiş haldeki fotoğrafları.

Boru hattı operasyonunda çalışan gemi ve platformların marintraffic sitesi verilerine göre konumları. Helikopterler bu platform ve gemilere malzeme, personel taşımakta.

Helikopterin platforma iniş anının bir fotoğrafı.

Helikopterin her gün bu platformlara gitmek için izlediği Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan kalkışından sonraki rotası.

Türk Akım projesinin boru hattı şeması.

 

Bu yazı 884 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV