Çorlu’ya İlk Seferini Yaptı Gözünaydın Trakya.

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları ve Trakyalı Hemşehrilerim.

Uzun zamandır Trakyamızın gözbebeği Tekirdağ- Çorlu Havalimanı’ndan Ankara haricinde ülkemizin her yerine seferlerin başlaması için arada yazdık çizdik, yöneticilerin yetkililerin dikkatlerini çekmeye çalıştık. Okuyucularımız ve takipçilerimizin desteği, duyarlılığı  ve paylaşımları sayesinde sesimizi duyurmaya çalıştık. Bu bağlamda çalışmalarımızın ve siz okuyucularımız ve takipçilerimizin desteklerinin meyvesini bir nebze de olsa görmeye başladık.

İlk müjdeyi geçtiğimiz aylarda sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan beyefendi vermiş ve BURADA paylaştığımız haberimizde Tekirdağ-Çorlu Havalimanı’ndan Antalya, İzmir ve Trabzon gibi kentlerimize uçuşların başlaması için çalışmaların başladığını bizlerle paylaşmıştı.

Sonrasında ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus Havayolları’nın Çorlu – Ankara arası seferlere başlayacağını ve Türk Hava Yolları altmarkası olan Anadolujet şirketinden sonra Tekirdağ Çorlu’dan tarifeli sefer yapan ikinci havayolu şirketi olacağını duyurmuştu. Yaklaşık 1 ay önce başlayacağının haberini yaptığımız o sefer bu akşam saatlerinde ilk kez yapılıyor. Ayrıca Çorlu Havalimanı İstanbul ve diğer illerimiz  Kırklareli, Edirne gibi merkezlerin de ortak kullanabileceği meydan olduğu için çevre il ve ilçeleri de ilgilendiren bir haber.

 

Pegasus Havayolları’na ait TC-CPV tescilli  Boeing 737/86J tipi uçak PC8180/PGT8180 sefer sayılı uçuşu ile Ankara Esenboğa – Tekirdağ Çorlu Havalimanı seferini haber yayına hazırlandığı sırada gerçekleştiriyor. 22:40’te Ankara Esenboğa’dan kalkan uçağın 23:50’de Çorlu’da olması planlanıyor. Ertesi gün 05:00 da Tekirdağ’dan kalkacak uçağın ise 06:05’te Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olması planlanıyor. Haftanın 4 günü yapılacak seferlerde doluluk oranının artması durumunda frekansların da çoğalabileceği bilgisi daha önce verilmiş ve yolcu potansiyelinin durumuna göre  de diğer iller için uçuşların planlanabileceği bilgisi paylaşılmıştı.

Trakya halkı için bir nimet olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın değerinin anlaşılıp artık atıl bir meydan olarak anılmamasını ve yeri gelmişken diğer iller için de uçuşların başlamasını canı gönülden tekrar altını çizerek belirtirken Pegasus Havayolları’nın seferlerinin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Gözün Aydın Trakyam…

Bu yazı 1378 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV