DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’tan Havacılık Fotoğrafçılarına Müjde

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

“Spotter” olarak adlandırılan havacılık fotoğrafçılarının hobilerini daha rahat gerçekleştirebilmeleri için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşası süren İstanbul Yeni Havalimanında yeni bir yer oluşturulacağını. Spotter’lar halen Türkiye’de sadece Atatürk Havalimanı’nın uzun pistini gören Florya tarafındaki bir iş merkezinin terasından çekim yapıyorlar.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, “Hava fotoğrafçılarımızın rahat çalışmasını sağlayacak bir bölüm oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bu konuda havalimanı inşaatını yürüten firma yetkilileri gerekli çalışmaları yapacaklar ve ülkemizde ilk kez İstanbul Yeni Havalimanı’nda hava fotoğrafçılarımıza yer sağlamış olacağız” dedi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ın bu konuda yaptığı açıklama şöyle:

“Havacılığın sevdirilmesine vesile olduğu gibi, ülke tanıtımına da anlamlı katkılarda bulunan hava fotoğrafçılarımızın çalışmalarını takdirle karşılıyor; onların bu anlamlı faaliyetlerine, imkânlarımız ölçüsünde yardımcı olmayı görev sayıyoruz. Her bakımdan dünyanın en iyisi olmaya aday asrın projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nda, hava fotoğrafçılarımızın rahat çalışmasını sağlayacak bir bölüm oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bu konuda Havalimanı inşaatını yürüten firma yetkilileri gerekli çalışmaları yapacaklar ve ülkemizde ilk kez İstanbul Yeni Havalimanı’nda hava fotoğrafçılarımıza yer sağlamış olacağız.

Şüphesiz ki ülkemiz havacılığına katkısı olacak bu ve benzeri etkinlikleri kurum olarak her zaman destekledik, bundan böyle de de imkânlar dâhilinde destek olmaya devam edeceğiz.”

Hürriyet

Bu yazı 733 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV