Düşen ACT Uçağı İle İlgili Flaş Açıklama

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Geçtiğimiz hafta başında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düşen ACT kargo şirketine ait TC-MCL tescilli Boeing 747 tipi kargo uçağının karakutuları bulunmuş ancak yüksek ısı kaynaklı hasar aldığı açıklanmıştı.

Karakutular üzerinde yapılan çalışmalar sonucu ilk veriler alınmaya başlandı.

BDT Birleşik Devletler Topluluğu Devletler Arası Havacılık Komitesi  ( MAK ) tarafından yapılan  açıklamaya göre uçağın tüm sistemlerinin normal ve düzgün bir şekilde çalıştığı, mürettebatın da teknik bir sorun bildirmediği belirtildi.

Açıklayı yapan MAK Başkanı Leonid Kaşirskiy  “Kazaya ilişkin tüm senaryolar ve pilotların yaptıkları inceleniyor, uçağın ekipmanları ile teknik çalışmalar yürütülüyor. Kaza anında uçaktaki tüm sistemler düzgün şekilde çalıştığı ilk gelen veriler” dedi.

Başkan, MAK’ın uçağın karakutularını da incelediğini ve teknik arızaya yönelik hiçbir bilginin yer almadığını da özellikle vurguladı.

Ayrıca yapılan açıklamada uçaktaki 86 ton kargo bulunduğu, kargonun içinde herhangi bir tehlikeli madde olmadığı, Bişkek’e yapılan yakıt ikmali için inişin planlı bir iniş olduğu belirtildi.

kaynak: airporthaber

Bu yazı 1021 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 747 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV