Elbisesi Uçuş Görevlisini Hasta Etti

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Uçuş görevlisi bayan çalışandan ilginç iddia.

Hemen her gün farklı bir olay olan Amerika havayolları şirketlerine bu gün bir yenisi ve bir o kadar ilginç olanı daha eklendi.

American Airlines şirketinde uçuş görevlisi olarak çalışan Heather Poole isimli bayan uçuş kıyafetlerinin kendisini hasta ettiğini iddia etti. Eylül ayında değşitirilen kıyafetleri her giydiği gün işe gittiğinde rahatsızlandığını belirten Poole kendisinin zaten aktif bir düşük tiroidizmi olduğunu ancak elbiseleri giydiği zaman bunun arttığını gözlemlediğini belirtti. Şirket elbiselerin değişitirildiği Eylül ayından beri diğer çalışanlardan da aynı şekilde solunum yolu  şikayetleri aldığını doğruladı.

Poole ayrıca aynmı üreticinin diğer havayolu şirketleri için ürettiği  elbiselerde de  aynı sorunun olduğunun altını çizdi. “Eşim dahi çoğu insan kıyafetten zehirlenmiş olabilieceği konusunda  bana inanmıyor” diyen uçuş görevlisi pilotlarında aynı şekilde elbiselerdeki kimyasallardan kaynaklı çeşitli sağlık sorunlarının olduğunu belirtti.

Bu şekilde 3000’den fazla uçuş görevlisinden şikayet geldiğine dikkat çeken Poole  ayrıca böyle bir sorunla gündeme geldiği için internette kendisiyle çoğu kişinin dalga geçtiğini belirtirken son olarak işini sevdiğini ama işinin onu hasta ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: News.com

Bu yazı 893 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV