Fil Yürüyüşü (Elephant Walk) Neden Yapılır? Bizde Yapalım

Paylaş
 

Fil Yürüyüşü (Elephant Walk) Neden Yapılır?

Bazı ülkelerin hava kuvvetleri düşmana gözdağı vermek üstünlüğünü şova dönüştürmek maksadı ile adına fil yürüyüşü ( elephant walk ) bir oluşuma imza atıyorlar bazen. Böylelikle gücünü ve sayıca üstünlüğünü vurguluyorlar.

Bu gün gördüğümüz  bir kaç paylaşım aklımıza bir fikir getirdi. Hazır operasyondayız morale ihtiyacı olan ordumuz için bizde bunu yapsak ? Örneğin 24 adet ATAK helikopterinin bir piste dizilip hepsinin pervanelerinin döndüğünü hayal edin.

Yada yakın zamanda emekli olacak olan F-4 Phantom savaş uçakları için böyle bir etkinlik düzenlense. Yada karma bir filo oluşturup ön kısma gururlarımız SoloTürkler, Türk Yıldızları arkada tüm savaş uçakları olsa.. Gurur olmazmı? Tabiki bunlar naçizane fikirlerimiz. Belki sesimizi duyan bizleri okuyan olur. Fikir akıllarına yatar uygulanır ve inanılmaz bir hatıra ortaya çıkar. Siz takipçilerimizden tek istediğimiz isteğimizin fikrimizin daha çok amaca hizmet etmesi için lütfen bu sayfayı paylaşın. Şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler.

Kayıtlara geçen bazı fil yürüyüşleri.

F-4’ler için bhasettiğimiz örnek.

Silah yüklü F-16 lar ile yapılan örnek.

Tanker uçaklarla yapılan örnek.

A-10’lardan oluşan bir örnek.

Bu yazı 1440 kere okundu.
Etiketler:
askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV