FlyAman Uçağı İstanbul’da

Paylaş
 

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ilginç boyalı bir uçak dikkatleri çekti. Daha önce görülmemiş kuyruk logosuna ve boyamaya sahip uçak kimin, hangi şirketin diye merak konusu oldu.

İnternette yaptığımız küçük bir araştırma sonucu uçağın Suriye merkezli Aman Holding şirketine ait olduğu anlaşıldı. Kuyruğundaki logonun şirketin logosunun benzeri hatta hemen hemen aynısı olması  ve sosyal medya kanalı instagramda şirketin kurulacağının sinyalleri 2018 yılının Mayıs ayında verilmiş olması tur şirketi bulunan Aman Holding’in havayolu deneyimine başlayacağı yorumlarına neden olurken paylaşılan fotoğraf bu yorumları pekiştirdi.

Uçak en son Utair şirketinde çalışan VP-BAU tescilli uçaktı. Uçak 2015 yılından beri Teruel’de depolanmaktaydı. Şirketin kurulacağı belli olduktan sonra uçak Nisan 2018’de Teruel^den İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Burada Türk Hava Yolları Teknik ( Turkish Technic) hangarlarında yapılan boya ve bakım işlemlerinin ardından testlerinin yapılacağı belirtilen uçağın şirket filosuna ne zaman katılacağı ve şirketin ne zaman uçuşlara başlayacağı açıklanmadı.

Fotoğraflar : Gökhan Sarıgöl

 

Bu yazı 634 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV