Geniş Gövdelilerin Trabzon Çıkarması

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Türk Hava Yolları’nın geniş gövdeli uçaklarının yoğun günlerde İstanbul – İzmir, İstanbul – Ankara, İstanbul – Antalya gibi kısa rotalarda uçtuklarına arada sırada şaihitolmaktayız. Ancak geçtiğimiz gün Türk Hava Yolları’nın 3 adet geniş gövdeli uçağı arka arkaya Trabzon’a gitti. Peki bu uçakların Trabzon Havalimanı’nda ne işleri vardı?

Yaptığımız kısa bir araştırma sonucu uçakların hac operasyonu için hacı adaylarınıTrabzon’dan alarak Medine’ye kutsal topraklara götürmek için geldikleri anlaşıldı. Uçakların iniş anını Trabzon’da bulunan havacılık fotoğrafçısı “spotter” Serdar Zengin beyefendi fotoğrafladı ve biz havacılık meraklıları ile paylaştı.

Ayrıca hac operasyonları sayesinde Konya, Samsun, Gaziantep, Yenişehir, Kayseri gibi havalimanlarına da büyük gövdeli uçaklar inip kalkıyor.

TC-JDN tescilli Airbus 340-313 tipi uçağın TK5860/THY5860 uçuş kodu ile Gaziantep – Trabzon uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

TC-JIH tescilli Airbus 340-313 tipi uçağın TK5911/THY5911 uçuş kodu ile Medine – Trabzon uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

TC-JJL tescilli Boeing 777-3F2ER tipi uçağın TK5912/THY5912 uçuş kodu ile İstanbul Ataürk Havalimanı – Trabzon Havalimanı uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

 

 

 

Bu yazı 1699 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV