Havalimanında Silahlı Soygun

Paylaş
 

Havalimanında Silahlı Soygun.

Arnavutluğun başkenti Tiran Havalimanı’nda silahlı soygun yaşandı. Nakit para akışını ülkenin tek uluslararası havalimanından yapan Arnavutluk bankaları bu gün yapacakları nakit transferinde uçağa paraların yüklenmesi esnasında havalimanı içine nasıl girdiği anlaşılamayan soyguncuların uçağa para götüren minibüzün önünü keserek para dolu çuvallardan birini çaldıkları belirtildi. Olayda soygunculardan biri çatışma esnasında ölü olarak ele geçerken diğer soyguncuların para ile birlikte kayıplara karıştığı, kaçan soyguncuların havadan helikopterle karadan ise polis tarafından arandığı belirtildi.

Bu soygun Tiran Havalimanı’nda yaşanan ilk soygun değil. Şubat 2017’de, hırsızlar benzer bir soygunda 3,2 milyon avro ile kaçmayı başarırken, Haziran 2016’da 995.000 avro daha çalındı. Daha önce 2015 yılında iki soygunun yapıldığı belirtildi.

Bu soygunda çalınan paranın miktarı hakkında bilgi verilmezken kaynakların belirttiğine göre rakamın 10 milyon avro civarında olabileceği yönünde.

Paraların yükleneceği Austrian Airlines şirketine ait uçak ise olayy yüzünden Tiran – Viyana seferini 3 saat gecikmeli olarak yapabildi.

 

Bu yazı 536 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV