Hi Fly Malta Uçağı İzmir’e Neden Geldi?

Paylaş
 

Malta merkezli Hi Fly Malta Uçağı İzmir’e Neden Geldi?

Malta merkezli charter havayolu şirketi Hi Fly Malta şirketine ait 9H-SUN tescilli Airbus A340-313 tipi uçak 2020 yılının Haziran ayı itibarı ile yaklaşık haftada bir kez Kanada Montreal Havalimanı – Portekiz Lizbon General Humberto Delgado Havalimanı  – Portekiz Beja Hava Üssü – Türkiye Adnan Menderes Havalimanı rotasını izleyerek geliyor.

Normalde ülkemize ve İzmir’e tarifeli sefer bulunmayan şirketin uçağının sık aralıkla gelmesi biz havacılık meraklılarının dikkatini çekti.

Uçağın geliş nedeni hakkında bir açıklama henüz yapılmadı ancak uçağın geliş nedeninin kargo uçuşu olduğu tahmin ediliyor. Çünkü koronavirüs – Covid-19 salgını ile birlikte durma noktasına gelen havayolu yolcu taşımacılığı hemen hemen tüm şirketleri uçakları ile havayolu kargo taşımacılığına itti. Bir çok şirket gibi Hi – Fly şirketi de bünyesinde bulunan geniş gövdeli Airbus A310, Airbus A340 ve Airbus A380 tipi uçaklarının koltuklarını sökerek kargo, özellikle tıbbi kargo taşımak için uygun hale getirdi.

İzmir’e gelen uçağın da bu tarz bir operasyon için geldiği tahmin edilmekte.

0t8fqU

23 Temmuz 2020 günü Hi Fly tarafından yayınlanan videoda adı geçen uçağın koltuklarının sökülmüş vaziyette kargo taşımacılığı için hazırlandığı paylaşılmıştı.

 

Bu yazı 508 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV