Hürkuş’tan Bir İlk Daha

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) tarafından tasarlanan ve üretilen Temel Eğitim Uçağı “HÜRKUŞ” ilk yurtdışı uçuş gösterisini 19 Haziran 2017 tarihinde 52.’nci Paris Havacılık Fuarı’nın açılış gününde gerçekleştirdi. Avrupa semaları ile ilk buluşmasında; ziyaretçiler, HÜRKUŞ uçağının performansını ve üstün manevra kabiliyetini yakından görme fırsatı buldu.

İlk yurtdışı gösterisini başarı ile icra eden Hürkuşumuzun gösterisi 6 dakika sürerken 25 Haziran 2017’ye kadar devam edecek fuarda gösterilerine devam edecek. Ayrıca TAI statik alanında “T625” Genel Maksat Helikopteri, “T129 ATAK” Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, “ANKA” İnsansız Hava Aracı Sistemi Silah Entegrasyonu ve “HÜRKUŞ-C” Hafif Taarruz Uçağı, TAI statik alanında (B8) sergilenecek.

İlk yurtdışı görevlerinde, Ankara, Çorlu, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya, İsviçre ve Almanya hava sahalarını geçerek 11 Haziran 2017’de Le Bourget havaalanına inişlerini  yapan HÜRKUŞ’lar 27 Haziran 2017 tarihinde aynı rotayı takip ederek TUSAŞ tesislerine doğru kalkışlarını yapacaklar.

Kaynak: TAI

 

Bu yazı 726 kere okundu.
Etiketler:
haberler hürkuş
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV