İki Günde 3 Mecburi İniş

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Kanada Goose Bay Havalimanı’na geçtiğimiz iki gün içerisinde şirketin uçağı mecburi iniş yaptı. Mecburi inişlerin ilki 15 Nisan 2017 tarihinde SAS şirketine ait SK944 sefer sayılı içinde 196 kişi bulunan Chicago – Copenhag seferini yapan LN-RKP tescilli Airbus 340-300 tipi uçak kabin basıncının düşmesi sebebiyle Goose Bay havalimanına mecburi iniş yaptı. Uçak halen Goose Bay ‘da bekliyor. Yolcuları almak için aynı model başka bir uçak geldi.

Ardından yine aynı gün Brussels Airlines şirketine ait SN551 sefer sayılı Brussels – Toronto seferini yapan OO-SFZ tescilli Airbus A330-223 tipi uçak henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı aynı şekilde Goose Bay havalimanına mecburi iniş yaptı. Mecburi iniş yapan uçak bir süre sonra tekrar havalanarak yoluna devam etti.

 

Bu gün ise bir başka havayolu şirketi olan Austrian Havayolu şirketine ait OS65 sefer sayılı Viyana – Chicago seferini yapan OE-LAW tescilli Boeing 767-3Z9(ER) tipi uçak henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı aynı şekilde Goose Bay Havalimanı’na mecburi iniş yaptı. Austrian şirketine ait uçağın seyrinin ortasında 28.000 feet seviyelerine alçaldığı dikkatleri çekti. Uçak, haber yayına hazırlanırken Goose Bay’dan Chicago için tekrar havalandı.

 

 

 

Bu yazı 825 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV