İki Uçağa Yıldırım İsabet Etti

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’na ait iki uçağa yıldırım isabet etti.

İzmir ve çevresinde etkili olan gök gürültülü yağmur yoğun yıldırım aktivitesi yüzünden hava ulaşımında yer yer aksamalar oluyor.

İzmir’den kalkan iki Pegasus Havayolları uçağına yıldırım isabet etti.

11.01.2019 gece saatlerinde PC3170/PGT2GQ sefer sayılı İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Ankara Esenboğa Havalimanı seferini yapan TC-AHP tescilli Boeing 737-82R tipi uçağın pilotları kalkışlarını mütekip uçağa yıldırım isabet etmesi yüzünden tırmanışlarını 10000 feet seviyelerinde durdurarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geri döndüler. Yapılan geri dönüşün ardından uçağın seferinin iptal edildiği ve uçağın bakıma alındığı bilgisi paylaşıldı.

Aynı saatlerde yien Pegasus Havayolları’na ait PC3020/PGT1BE sefer sayılı İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Antakya Hatay Havalimanı seferini yapan TC-CPB tescilli Boeing 737-82R tipi uçağa da yıldırım isabet etmesi sebebiyle pilotlar tırmanışlarını 12000 feet seviyelerinde durdurdu ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geri dönme kararı aldılar. Yapılan geri dönüşün ardından bu seferin de iptal edildiği ve uçağın bakıma alındığı bilgisi paylaşıldı.

Bu yazı 879 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV