ingilizlerin Dev Havayolu Şirketi Thomas Cook Battı

Paylaş
 

ingilizlerin Dev Havayolu Şirketi Thomas Cook Battı

ingiltere ve avrupanın en büyük tur  ve havayolu şirketlerinden biri olan Thomas Cook iflasını açıkladı. Pazar günü hissedarları ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan şirket operasyonlarını durdurma kararı aldı. Kararın sabaha karşı 03:00 sıralarında tüm uçaklara yakınının yerdeyken alındığı belirtildi. ingiltere mahsur kalan yolcuları kurtarmak için çalışmalara başladıını duyurdu. british airways, Jet2, Virgin Atlantic, Easyjet ve TUI gibi şirketlerle  kalan yolcuları taşımak için görüşmelerin yapıldığı kalan yolcuların daha kolay taşınabilmesi için Malezya Havayollarından 9M-MNF tescilli Airbus A380-841 tipi uçağın kiralandığı ve geçtiğimiz gün Kuala Lumpur’dan kalkarak Manchester’a geldi.

Thomas Cook Grup bünyesinde 16 adet Airbus A320, 57 adet Airbus A321, 12 adet Airbus A330, 15 adet Boeing B757, 16 adet Boeing B767 olmak üzere toplam 116 uçak bulunuyordu. Şirket ülkemizde de Antalya, Dalaman, bodrum gibi merkezlere oldukça yoğun seferler düzenliyordu.

avrupada havayolları arsındaki yaprak dökümü geçtiğimiz yıllarda başlamış yine ingilizlerin Monarch havayolu şirketi ardından almanların Air Berlin havayolu şirketi operasyonlarını bir bir durdurmuştu. fransız havayolu şirketi XL Airways şirketinin de zor durumda olduğu kulislerde konuşulmakta.

 

Bu yazı 946 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV