İstanbul Airshow 2016 Hava Araçları-1

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Havacılık Meraklıları olarak aylardır iple çekmiş olduğumuz İstanbul Airshow 2016 bu gün 6 Ekim 2016 tarhinde başladı. 9 Ekim 2016 Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor. Bütün havacılık meraklıları yüzlerce havacılık ile ilgili şirketin katılımıyla gerçekleşen fuardaki hava araçlarının hangilerinin geldiğini hangilerinin sergilendiğini merak ediyorlardır. Fuarın ilk günü izlenimlerimizi sizler için kaleme aldık. İstanbul Airshow 2016’da  hangi uçaklar, helikopterler vardı?

Şüphesiz günün en ilgi çekici gözde uçağı Boeing şirketinin ürettiği 6000. Boeing 737 olan Türk Hava Yolları’na ait TC-JVZ tescilli Beştepe isimli uçaktı. Uçağın içini kısa bir süre görebilme şans bulduk. Ama kokpitini görüntülememizin yasak olduğu söylendiği için görüntüleyemedik. İşte TC-JVZ .

2. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

jvz2

jvz jvz4

Bir diğer gözde uçak ise Borajet Havayolları’nın Fenerbahçe Spor klübü ile anlaşmasına istinaden özel boyattığı TC-YAT isimli Embraer ERJ190’dı. Bu uçağın içini sizler için görüntüledik.

yat2 yat1 yat

Fuara gelen bir diğer yolcu uçağı segmentindeki uçak ise Türkiye’nin üreteceği yolcu uçağı modeli olan Dornier Do-328 tipi Sun Air şirketine ait British Airways adına uçan OY-NCM tescilli uçaktı. Güleryüzlü ekibinin sayesinde uçağın içini sizler için görüntüleyebildik.

oyncm3 oyncm oyncm2

Bu yazı 2735 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV