İstanbul Airshow 2016 Hava Araçları – 4

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

6 Ekim 2016 tarihinde  başlayan ve 9 Ekim 2016 tarihine kadar süren İstanbul Airshow 2016’da sergilenen hava araçlarının fotoğraflarını ve kısaca bilgilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Sırada helikopterler var.

İlk olarak TC-HSM tescilli Bell Globe Ranger 429 tipi helikopteri paylaşıyorum. Helikopter Bell şirketinin en yeni helikopteri olması özelliğini taşıyor.

Özel Bölüm HÜRKUŞ için  TIKLAYINIZ

hsm

Sırada  TC-HSE tescilli  Bell 407 GXP tipi Saran Havacılık şirketine ait helikopter var.

hse

Fuar alanına çıktığınız kapının tam önüne gelen 4’lü grupta bulunan Setair şirketine ait Agusta Westland  AW139 tipi TC-HMR tescilli, hemen hemen her İstanbul Airshow’da görmeye alışık olduğumuz helikoper var.

hmr

Grubun içinde ikinci helikopter TC-HKK tescilli Kaan Air şirketine ait Agusta Westland AW-109SP  Grand New tipi helikopter var.

hkk

Yine Kaan Air şirketine aynı 4’lü grubun içinden bir başka helikopter. TC-HKU tescilli Agusta Westland AW-139.

hku

4’lü grubun son üyesi yabancı bir helikopter. I-RAIK tescilli Agusta Westland AW-169 tipi özel helikopter. Bu helikopterin kapılarını açık denkleyince içinide görüntüledim.

iraik iraik1 iraik2

Sırada Genel Havacılık hangarının hemen yanında bulunan 2 kardeş helikopterde sıra. TC-HSR ve TC-HLN tescili Bell 407 tipi helikopterlerin fotoğrafları.

hsr hln

 

 

 

 

 

Bu yazı 3896 kere okundu.
Etiketler:
genel helikopter
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV