İstanbul Havalimanı Hakaret Olayında Yeni Gelişme

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün İstanbul Havalimanı’nda yaşanan üzücü olayın yankıları hala devam ediyor. Rötar iddiası ile yer hizmeti görevlisine hakaret eden bayan olayında yeni gelişme yaşandı.

İstanbul Havalimanı’nda meydana gelen olayın ardından sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı.  Çelebi Hava Servisi ile onun hizmet verdiği havayolu şirketi bu tepkiler üzerine harekete geçti. Her iki şirketin avukatları, olayla ilgili olarak gerekli hukuki süreci başlattı. Hakarete uğrayan Çelebi Hava Servisi Personeli Pazartesi günü savcılığa giderek hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Öte yandan Bodrum’dan İstanbul’a dönüş bileti olan sözkonusu bayanın bu uçuşu, Atlasglobal Havayolları tarafından iptal edildi. Biletinin iptal edildiği mesaj ile bildirilen bayana ücret iadesi yapıldı.  Ayrıca söz konusu yolcunun Atlasglobal tarafından, bundan sonraki uçuşları için bilet satmayacağı öğrenildi.

Ayrıca havayolu şirketi ve yer hizmeti şirketleri de personelinin arkasında olduğunu birer açıklama yaparak belirtti.

Atlas Global Havayolu şirketinin açıklaması:

Rötar Tepkisine AtlasGlobal’den Cevap

Çelebi Hava Servisi A.Ş’nin açıklaması:

Havalimanı Çalışanına Bir Destekte Çelebi’den

 

Bu yazı 695 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Volkan murat dedi ki:

    Şu her zaman bilinmelidirki hizmet veren ile alan arasında seviyeli bir diyalog olması hem verilen hizmetin kalitesi ve akıcılığı için önemli bir husus,gerekliliktir. Yaygın ,genel tabiri ile müşteri velinimettir, müşteri herzaman haklıdır savının ardına sığınıp hiç bir kişi hizmet vereni sözlü ,fiili taciz,hakarette bulunamaz.Aynı şekilde hizmeti verende bu nispette hareket etmelidir.Ne yazıktır ki bu çoğu kez unutuluyor yada sürekli rastladığımız vakalara dönüşüveriyor.Ayrica ne olursa olsun bunları düzenleyen ,disipline eden kanunlar var.Kimse ,kimseyi haklı olsa dahi taciz edemez ,hakaret edemez.Özellikle kamuya açık alanlar da ,kişinin meskeni ve iş .hizmet verdiği yerde.Hizmet veren sektörler bu eğitimi veriyor.Ancak toplum olarak pekte bunu önemsemiyoruz gibi.Hakli olduğumuz veyahut olmadığımız her olayda hakkımızı arama ,savunma,bilgilendirilme isteğimizi yanlış,hatalı dilegetiriyoruz.Sirket doğru bir yol izlemiş.Diğer şirketlerin de bunu dikkate alıp uçuş öncesi ve sonrası güvenlik riskini göz önüne alıp bir mütahsıs müspet raporu olmaksızın uçuşlardan men edilmesi zaruridir.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV