İstanbul Havalimanı Metro Hattında Işık Göründü

Paylaş
 

İstanbul Havalimanı’nın ulaşımına büyük katkı sağlayacak metro çalışmalarında önemli bir aşama daha kaydedildi. Gayrettepe’den başlayıp İstanbul Havalimanı’na giden metroda tünel delme işlemleri tamamlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan’ın katıldığı tören ile delme işlemleri tamamlandı. Bundan sonra metro hattında ray ve sistem entegrasyonu yapılacak. Ayrıca önümüzdeki 7 aylık sürede D100 karayoluna kadar kısımda Kağıthane ve Gayrettepe istasyonuna da ulaşmış olacak.

10 METRO KAZI ARACI BİRDEN KULLANILIYOR

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Turan, “Projenin en kısa zamanda vatandaşlarımıza ulaşması için ilk defa 10 adet metro kazı makinesi aynı anda kullanılıyor. Dünyanın en hızlı kazılan metro hattı olacak. Kazı hızında dünya rekoru da kırılmış oluyor” dedi.

KAĞITHANE BÖLÜMÜ 2020’DE HİZMETE ALINACAK

Bakan Turan, “Kağıthane kısmını gelecek yıl hizmete alacağız. Gayrettepe istasyonunda Taksim ve metrobüse ve yakın gelecekte inşa edeceğimiz projelere bağlanacaktır. Kağıthane istasyonunda Kabataş metro hattına entegre olacak. Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trene ve Halkalı’da ise Marmaray ve Halkalı metrosuna bağlanacak” diye konuştu.

Resim

Bu yazı 411 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV