İstanbul – Ordu Uçağında Korku Dolu Anlar

Paylaş
 

Ordu’daki fırtına, yaşamı olumsuz etkiledi. İstanbul’dan Ordu’ya gelen ve 2 kez pas geçtiği piste güçlükle inebilen uçakta ise korku dolu anlar yaşandı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ordu’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran rüzgar, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Pegasus Havayolları’na ait dün gece(23 Aralık 2019) yapılan PC2862/PGT98C sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen – Ordu/Giresun Havalimanı seferini yapan TC-DCA tescilli Airbus A320-214 tipi uçağında korku dolu anlar yaşandı. Flightradar24 sitesi verilerine göre uçağın şiddetli esen rüzgar ve hava şartları yüzünden pilotların iki kez pas geçtiği görüldü. Cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde çocukların ağladığı ve yolcuların oldukça korktuğu bazı yolcuların bayıldığı ve fenalık geçirdiği görülüyor.

Olay ilgili Pegasus Havayolları’ndan bir açıklama geldi.

Açıklamada ”

Sabiha Gökçen-Ordu Giresun seferini yapan PC2862 sefer sayılı TC-DCA kuyruk tescilli uçağımız, 23.12.2019 tarihinde gerçekleştirilen uçuş sırasında orta seviye türbülans koşullarında son yaklaşmada Windshear (rüzgâr kırılması) ikazı almış ve daha uygun yaklaşma şartları sağlamak amacıyla uçuş kuralları gereği yaklaşmaya devam etmeyerek pisti pas geçmiştir.

Uçağımız, ikinci yaklaşmasında emniyetle inişini gerçekleştirmiştir.” ifadeleri kullanıld.

Demirören Haber ajansında yayınlanan o anlar:

Bu yazı 465 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV