İşte Türk Hava Yolları’nın İlk A321 Neo Uçağı

Paylaş
 

Geçtiğimiz aylarda yazmaya başladığımız ama bir türlü net bir fotoğrafını yakalayamadığımız Türk Hava Yolları’nın ilk Airbus A321-271NX Airbus A321 Neo tipi uçağı net olarak görüntülendi. DAZAQ  test tescilli TC-LSA Türk Hava Yolları tescilli uçak Yer testlerine başladı. Uçağın önümüzdeki günlerde yapılacak bir dizi yer ve uçuş testinin ardından Türk Hava Yolları’na teslim edilecek.

Bu uçak TürkHava Yolları’nın ve Türkiye’nin ilk Airbus A321 Neotipiuçağıolma özelliğine sahip. Ayrıca uçağın bir özelliği de Airbus Cabin Flex ( ACF ) özelliğine sahip ilk uçak olması. Aynı zamanda Türk Hava Yolları ACF özellikli ilk opeatör olma özelliğine bu uçakla sahip oluyor.

Uçağa bu günlerde başka havayolu şirketleri ve operatörlerin Airbus 320Neo ve 321 Neo tipi uçaklarına  yapmış olduğu kokpit camlarının olduğu bölümü siyaha boyayıp  aşağıdaki örnek fotoğraftaki gibimaske görünümü verdiğinin fotoğraflarını çoğu kaynakta görmekteyiz. Türk Hava Yolları’nında bu bir çok özelliği bulunan ilk uçağı özel renklere boyayacağını tahmin etmekteyiz.

Uçakla ilgili daha önce yaptığımız haberler ve yazılar için TIKLAYINIZ

D-AZAQ Turkish Airlines Airbus A321-271NX photographed at Hamburg Finkenwerder (XFW / EDHI) by xfwspot

Fotoğraf: xfwspot

Bu yazı 1564 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV