Japon Havayolu Şirketleri İstanbul’a mı Uçacak?

Paylaş
 

İnternet kaynaklarında yayınlanan bilgilere göre 2020 yılı için amerikan ve Japon havayolu şirketleri ANA ve JAL karşılıklı olarak 13’er adet slot hakkı aldılar. amerikan havayolu şirketleri slotlarını doldururken Japon havayolu şirketleri slot haklarının uluslararası uçuşlar kısmının henüz çeyreğini bile doldurmadı.

2020 yılının ilkbaharından itibaren Tokyo şehir merkezindeki Haneda  havaalanında 50 gidiş-dönüş uluslararası uçuş için yeni slotlar olacak.

Haneda’ya uçan amerikan havayolları için on iki slot tahsis edilirken, Haneda’dan amerikaya uçan Japon havayolları için karşılıklı 12 slot bulunacak. All Nippon Airways (ANA) ve Japan Airlines (JAL), amerika slotlarıyla nereye uçmayı planladıklarını  henüz açıklamadı.

Plana göre ANA, günlük 13.5, JAL ise 11.5 slot alacak. Bu sayı , her birinin altı olması beklenen amerika  slot tahsisatlarını da içermekte. Bu yüzden diğer uluslararası uçuşlar için ANA 7.5 slota, JAL 5.5 slota sahip olacak. Yarım slot hakkı haftada üç veya dört kez uçuş demek. O yarım slot hakkını kullanacak şirketin inisiyatifine kalan bir olay. Bahsedilen ek slotların ise Çin, Avustralya, Rusya ve Türkiye gibi ülkelere hizmet için verileceği gelen bilgiler arasında.

ANA ve JAL, Türkiye dışındaki bildirilen bütün bu ülkelere uçuşlar yapıyor. Bu bilgilere göre bakalım JAL veya ANA İstanbul’a uçuş başlatmayı planlıyor mu? Önümüzdeki günlerde belli olacak…

Görüntünün olası içeriği: yazı

Bu yazı 733 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV