Kalkışta Tekeri Düştü

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Ryanair şirketine ait FR7384 sefer sayılı Londra Standsted – Kopenhag seferini yapmak üzere kalkışını yapan içinde 182 yolcu 6 personel bulunan EI-DLV tescilli Boeing 737-8AS tipi uçağın burun iniş takımı tekerlerinden sol taraftaki düştü. Olayın farkına varan pilotlar tırmanışı 17000 feet seviyerlerinde durdurup havada bir süre turladıktan sonra East Midland Havalimanı’na mecburi iniş yaptı. Güvenli bir şekilde yapılan mecburi inişin ardından pist üzerinde bekleyen uçaktaki yolcular normal bir şekilde indirildi. Yolcular 4.5 saat gecikmeli olarak aynı şirkete ait EI-EVW tescilli aynı model uçakla Kopenhag’a gönderildi.

Bu yazı 795 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Gökhan Bebek dedi ki:

    Burun iniş takımı tekeri yerine burun iniş takımı lastiği yazılsa daha iyi olur. Havacılık sektöründe ‘teker’ kullanılmaz.

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Merhabalar. Amatör olarak oluşturduğumuz sitede hobimiz olan havacılığı uzaktan elimizden geldiği kadar takip etmekte çeşitli haber ve bilgileri elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadar sizlerle paylaşıyoruz. Havacı olmadığımız gibi teknik terimlerin çoğunu da bilmiyoruz.Okuycularımızın ve takipçilerimizin bukonudaki anlayışlarını bekliyoruz. Teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV