Karşıdan Gelen Uçak Bakın Ne Yaptı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Biz havacılık meraklılarını cezbeden materyallerden biri de havada pilotlar yada yolcular tarafından çekilen videolar. Uçmanın verdiği o güzel hissi yaşamasakta o video ve fotoğraflarla bizlerde bir nebze olsun onlar sayesinde o anları yaşayabilmekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan havadan havaya çekilmiş bir videoda belirli bir trafik ayrım düzeni mesafesinde altlı üstlü geçen iki uçak ilginç bir olaya sahne oldu. Videonun çekildiği uçağın karşısından gelen uçak yaklaştığı sırada biz havacılık meraklılarının hoşuna gidebilecek ve izlemesine doyulmayacak  öyle birşey yapıyor ki şaşırmamak elde değil.

Uçağın ne yaptığı videonun altındaki açıklamada ve aşağıdaki videoda.

Karşılaşılan uçağın yaptığı  bizim karada yapmış olduğumuz farları açıp kapatma şeklinde ” selektör” adı verilen olayın bir benzeri. Karşıdaki uçağın pilotunun bunu neden yaptığını bilmiyoruz. Ancak bir selamlaşma şekli olduğunu tahmin etmekteyiz. Bu  olayı bu şekilde bir vieoda ilk defa gördüğümüz için başka pilotlarında bu gibi bir olayla karşılaşıp karşılaşmadığını, ve varsa böyle bir işlemin neden yapıldığını merak etmekteyiz.

Bu yazı 1615 kere okundu.
Etiketler:
haberler video
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV