Kazakistan’ın İlk Y-8 Uçağı İlk Uçuşunu Yaptı

Paylaş
 

CAN Press gazetesinin haberine göre, 14 Haziran 2018 günü, Kazakistan Hava ve Hava Savunma Kuvvetleri’nin yeni Y-8 F200WA taktik nakliye uçağının ilki, Chenggu’daki Shaanxi Liugu Havalimanı’na ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Çin medyasına göre, Kazakistan için üretilen yeni Y-8F200WA taktik nakliye uçağının ilk uçuş törenine Air China Uluslararası Havacılık ile ilgili liderler, Liu Bin, genel müdür yardımcısı Zou Shuo ve ilgili birimlerin başkanları katıldı.

Kazakistan’a ihraç edilen Y-8F-200WA uçağı, uluslararası askeri ticaret pazarını birlikte geliştirmek için şirket ve AVIC Uluslararası Holding Şirketi arasında büyük bir işbirliği ve  aynı zamanda Yunqi uçaklarının BDT ülkeleri pazarına ilk girdiği proje olarak biliniyor.

Yeni uçak, 21 Nisan’da imzalanan bir sözleşmenin bir parçası olarak Kazakistan’a teslim edilecek. Shanfei Havacılık Endüstrisi ve Pekin’deki Çin Havacılık Birliği arasındaki bir anlaşmaya göre, tüm siparişler 2019’un ilk çeyreğinde teslim edilecek.

Y-8F-200WA, Çin’in Shaanxi Uçak Şirketi tarafından tasarlanan ve üretilen Çin orta ölçekli, orta menzilli nakliye uçağının geliştirilmiş bir versiyonudur. Antonov An-12 uçağına dayanan Y-8 askeri ve ticari operasyonlar için kullanılıyor. Askerleri taşımak, malzemeleri bırakmak ve hava ambulansı olarak işlev görmek için kullanılmakta.

Bu yazı 490 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV