Koç Holding’den “Özel Uçak” Konusunda Açıklama

Paylaş
 

Koç Holding’den ‘özel uçak’ tartışmalarına açıklama geldi.

Son günlerde sıkça konuşulan ‘Ekrem İmamoğlu’na Koç özel uçak tahsis etti’ haberleri üzerine Koç Holding tarafından yapılan yazılı açıklamada ‘Birçok kişiye hizmet verdik, Binali Yıldırım da kullandı’ ifadelerine yer verildi.

23 Haziran’da tekrar edecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul’un sorunlarından çok adayların yaptıkları konuşulmaya devam ediyor.

Bunun son örneği de; CHP’nin Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Koç Holding’in şirketi Setair’e ait özel uçakla İstanbul’dan Trabzon ve Ordu’ya seyahat etmesi oldu.

İmamoğlu’nun özel uçakla yolculuk yapması eleştirilmiş, Koç Holding tarafından korunup kollandığı iddia edilmişti. Tüm bu iddialar üzerine Koç Holding bir açıklama yayınlayarak konuya açıklık getirdi.

Koç Holding’in Twitter hesabından yapılan açıklamada; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarını üzüntüyle takip edildiği, 1990’dan beri faaliyet gösteren Setair şirketinin özel şirketlere, siyasilere ve devlet erkanına da hizmet verdiği belirtildi.

Açıklamada Ekrem İmamoğlu’nun özel uçak talebinin yolculuklar öncesinde ücreti ödenerek ve faturası kesilerek gerçekleştiği, Binali Yıldırım’ın da 3 Mart’ta Setair’den kiralanan helikopterle yolculuk yaptığı ifade edildi.

Koç Topluluğu’nun siyasetin bir parçası olmadığının ifade edildiği açıklamada; polemik konusu yapılmanın yakışıksız olduğu dile getirildi ve suçlamalar reddedildi.

Koç Holding’e bağlı Setair şirketinin filosunda; TC-KMR tescil kodlu Falcon 7X, TC-RMK tescil kodlu Falcon 8X jetleri ile TC-HVM, TC-HSV kodlu helikopterler ve TC-MRN tescil kodlu deniz uçağı bulunuyor.

Holding tarafından yapılan o açıklamanın tam metni:

Bu yazı 1285 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV