Koronavirüslü Yolcular Uçakta Metal Kutu İçinde Taşındı

Paylaş
 

Koronavirüslü Yolcular Uçakta Metal Kutu İçinde Taşındı.

Koronavirüs bulaşan Grand Princess yolcu gemisi yolcuları geçtiğimiz gün penceresiz bir kargo uçağı ile ülkelerine geldi. Koronavirüs testleri pozitif çıkan ve hayatını kaybeden 6 yolcu ise uçağın içinde özel olarak tasarlanmış metal bir kutunun içinde ülkelerine getirildi. Paylaşılan fotoğraflarda uçak personelinin koruyucu kıyafetler giydiği diğer yolcuların ise kargo bölümüne monte edilen koltuklarda seyahat ettiği ve maske taktıkları görüldü.

Gemini yolcularından bir  ingiliz çiftin paylaştığı bilgilerde toplamda 21 kişinin enfekte olduğunu uçakta ise 130 yolcunun bulunduğunu ve özel kıyafetler giyen personelin yolculara 10 saatlik yolculuk boyunca sadece su ve sandviç verdiğini bildirdi.

Bayan McConkey özel kıyafet giymiş federal ajanların kendilerini karşıladığını virüs teşhisi konulduktan sonra hayatını kaybeden 6 kişinin özel metal kutunun içine diğer bulaşmış olduğu düşünülen kişiler ise normal bölümde tuttuklarını belirtti.  Bayan Mc Conkey sözlerine şöyle devam etti: ”  Sanki sığır gibiydik. Babam o kadar korkmuştu ki, bütün zaman boyunca yemek yemedi veya içmedi. 10 saatlik bir uçuştu ve sadece yorucuydu. Uçakta nereye gittiğimiz hakkında hiç bir bilgi verilmedi. İndiğimizde Londra’ya indiğimiz söylendi ama aslında Birmingham’daydık. Bayan McConkey “Karmakarışık bir organizasyondu , kimse ne yaptığını bilmiyor gibiydi çok korkunçtu” dedi.

Operasyonu amerikan kargo şirketi Kalitta Air şirketine ait N705CK tescilli Boeing 747 tipi uçağın yaptığı öğrenildi. Uçağın Oakland – Trenton – Birmingham – Kiev – Bükreş – Birmingham rotasını izlediği görüldü.

https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/03/13/09/25922910-8108315-image-m-2_1584090708688.jpg

A US federal agent dressed in a white hazmat suit, blue gloves and a protective masks gives instructions

Passengers are seen being fitted with face masks on board the 10-hour 'flight from hell' back to Britain

Bu yazı 460 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 747 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV