Video: Milli Muharip Uçak Paris Air Show’da Tanıtıldı

Paylaş
 

Video: Milli Muharip Uçak Paris Air Show’da Tanıtıldı. MMU Tanıtım Videosu:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TAI/TUSAŞ tarafından Türk Hava Kuvvetleri’nin geleceğe dönük ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen beşinci savaş uçağı projesi Milli Muharip Uçak ilk kez uluslararası bir organizasyonda tanıtıldı. Uçağın tanıtımını yapan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, uçak üzerinde binden fazla mühendisin çalıştığını belirterek, “MMU, Avrupa’nın en iyi savaş uçağı olacak. 2023’te fabrikadan çıkartılacak. İlk uçuş 2025’de. MMU 2028’de Türk Hava Kuvvetleri’nde hizmete girecek” dedi.

Kotil, TUSAŞ’ın F-35 gövdesi imal eden tek kaynak olduğuna dikkat çekerek “Bu konuda tecrübeliyiz. Hızlı yol almak zorundayız” diye konuştu.

Malezyalı yetkililerin de yer aldığı törende MMU’nun mock-up’ının üzerindeki örtü Plevne Marşı’nın sözsüz remiksi ile açıldı. Temel Kotil mock-up’ın önünde poz verdi.

Kotil, mock-up’ın Almanya’da yapıldığını söyleyerek “Tasarım ve imalat Almanya’da ortak olduğumuz bir şirket tarafından yapıldı. Fuara yetiştirildi ve dünya prömiyerini Paris’te yaptık” diye konuştu.

 

Bu yazı 1250 kere okundu.
Etiketler:
askeri tai tf-x tusaş
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV