Murat Keleş Yeniden Türk Hava Kuvvetleri’nde

Paylaş
 

SoloTürk F-16 gösteri ekibinin kurucuları arasında yer alan ve 3000 saat F-16 uçuşu olan aynı zamanda Hürkuş’un da tet pilotluğunu yapan AYJET’te öğretmen pilot olarak çalışan Murat Keleş sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda ” AYJET ailesinin ferdi olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı hissetmek, ailenin bir parçası olmak çok büyük keyifti. Neyin son, neyin başlangıç olduğunu kestiremediğimiz böylesi bir dönemde, beni bağrına basan, kısa sürede bana çok şey katan, çok kıymetli AYJET ailesine şimdilik veda zamanı. Şimdi yine yeni başlangıçlara…” ifadelerini kullandı. Albay rütbesi ile Türk Hava Kuvvetleri’nde göreve başlayacak Murat Keleş, F-16 eğitmeni olarak görev alacak.

45 yaşındaki Murat Keleş, Türk Hava Kuvvetleri’nde uzun yıllar F-16’da kol uçucusu ve sonrasında öğretmen pilot olarak görev yaptı. Binbaşı rütbesinde SoloTürk’ün kurucusu oldu. 2011’de Türk Hava Kuvvetleri’nin 100’üncü yıl gösterilerini gerçekleştirdi. Ocak 2012’de mecburi hizmet sürecini tamamlayarak ayrıldı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ne (TUSAŞ) geçen Keleş, test pilotu olarak uçtu. Hem Türk hem de Pakistan Hava Kuvvetleri’nin F-16 modernizasyon projesinde hem de Hürkuş Projesi’nde görev aldı.

Geçen yıl TUSAŞ ile yollarını ayıran Keleş, İstanbul’a taşınarak Ayjet’te uçuş öğretmenliği yaparak tecrübesini pilot adaylarına aktarıyordu.

Murat Keleş’e göklerdeyiz.net, Askeri Havacılık ve Havacılık meraklıları facebook grupları ailesi adına yeni iş hayatında başarılar diliyoruz.

Bu yazı 1287 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV