Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATJ

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasGlobal havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATJ tescilli Airbus A320-233 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

SAAM – Sumisho Aircraft Assett Management kira şirketi mülkiyetinde 2002 yılında ilk uçuşunu yapan ve aynı yıl içinde El Salvador havayolu şirketi TACA İnternational Airlines şirketi filosuna katılarak N486TA tescilini alan uçak 2009 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

 

2009 yılında ülkemiz havayolu şirketlerinde İZAir şirketine gelen uçak TC-IZL tescilini aldı ve 2012 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

 

2012 yılında İzair şirketinden ayrılan uçak ülkemiz havayolu şirketlerinden Atlasjet şirketi filosuna katıldı ve TC-ATJ tescilini aldı. Uçak 2013 yılında SMBC Aviation Capital kira şirketi mülkiyetine geçti. 2014 yılında Atlasjet filosundan ayrılan uçak parçalanmak üzere ingilterede bulunan Cotwold (Kemble) Havalimanı’na gönderildi. Uçağın bazı kısımları günümüzde City of Bristol College – Bristol Şehir kolejinde mühendislik eğitimi için derslerde kullanılıyor. Bazı gövde parçaları ise bir mesaklı tarafından satın alınarak evin bahçesinde klübe tarzında yapı halinde kullanılmakta.

 

 

 

 

Bu yazı 489 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV